piątek, 22 stycznia 2016

Wisiorki dwa ...

Jako, że byłam zajęta realizowaniem naprawdę dużego zamówienia na sznury szydełkowo - koralikowe, to nic nowego przez ten czas nie powstawało. Zamówienie zrealizowane, więc zaczynam tworzyć nowe biżutki, które przez ten czas nabierały kształtów w mojej głowie.  Ale zanim to nastąpi,  chcę Wam pokazać  wisior i zawieszkę, które powstały dobrych kilka miesięcy temu, ale nie było okazji ich opublikować.
Obie zawieszki zamówiła ta sama klientka, ponieważ nie mogła się zdecydować, który kamień bardziej jej się podoba. Pierwsza zawieszka z Piaskiem Pustyni została wykonana z TOHO 15/0 i 11/0 w kolorze PFG Aluminium oraz Inside - Color Montana Blue/Oxblood Lined przy udziale Fire Polish Bronze i Dark Bronze. 


Do wykonania drugiej, której centralnym punktem jest jaspis silver leaf, użyłam dodatkowo Opaque - Lustered Lt Beige.


Nośnikiem dla obu zawieszek jest skręcony sznur herringbone na cztery koraliki, wykonany z TOHO 11/0 w kolorze PFG Aluminium, Inside - Color Montana Blue/Oxblood Lined, Opaque - Lustered Lt Beige, oraz Olympic Bronze. Zawieszki będą noszone zamiennie.
Dla przypomnienia, podobne zawieszki były już publikowane na blogu, jedna TU a druga TU.

Teraz zmykam do pracy, bo przede mną wymianka oraz kilka ciekawych wyzwań. Oj, pracowicie zapowiada się końcówka stycznia i początek lutego. 

Przesyłam buziaki i ... do następnego :****

13 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki Agnieszko :) Och, gdyby mogły być moje ...

   Usuń
 2. Śliczne i choć oprawione podobnie to każdy ma swój indywidualny charakter.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Jak chyba każda z nas, nie lubię robić kopii swoich prac. Wisiorki są niby podobne, ale jednak różne ... To chyba dobrze ... :)

   Usuń
 3. Przepiękne prace! Uwielbiam kolor aluminium, bardzo ładnie się prezentuje, zwłaszcza w krawatce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Lolisso :) Ja też lubię ten kolor, chociaż teraz rzadziej używam go w swoich pracach :( Wyparł go nickel i hematyt :)

   Usuń
 4. Oba wisiorki są piękne!! Ja bym wybrała ten drugi, mimo, że są tak podobne :-) Po prostu ten szary jaspis totalnie mnie zauroczył!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Aggie :) Klientka chciała wisior z Piaskiem Pustyni, ale jak zobaczyła jaspis to przepadła :) Ja zaś nie sądziłam, że będzie on tak dobrze wyglądał w brązach :)

   Usuń
 5. Nie dziwię się, że właścicielka nie mogła się zdecydować, bo ja też chyba bym nie umiała wybrać. Oba wisiorki świetne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to samo chciałam napisać :D

   Usuń
  2. Dzięki dziewczyny, ale jesteście zgodne :)

   Usuń
 6. Oby więcej takich Klientek :P ja też chyba nie umiałabym się zdecydować, bo oba są cudne same w sobie i do tego tak pięknie obszyte. No i ta krawatka :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Ja wybrałabym Piasek Pustyni, bo to jeden z moich ulubionych kamieni :) A krawatka dodaje wisiorom elegancji i czasami wysmukla kompozycję :) Buziaki :***

   Usuń